XIV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie

Fot. J. Bogdan

30 lipca 2016 r. odbył się finałowy koncert XIV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie, organizowanego przez Pawła A. Nowaka. Na scenie Amfiteatru Gminnego Ośrodka Kultury wystąpiły cztery zespoły.

W klimat muzyki akordeonowej licznie zgromadzoną publiczność wprowadziła ukraińska grupa Galicia Folk Band. Tego wieczoru mięliśmy okazje usłyszeć również, występujący w bardzo międzynarodowym składzie HAMBURG TANGO QUINTET. Dawkę energetycznej muzyki ludowej, okraszonej nowoczesną, rockową aranżacją dostarczyła nam grupa KRZIKOPA. Wisienką na festiwalowym torcie był, kończący tegoroczną edycję imprezy, występ farmacji Tango Corazon z Marcinem Wyrostkiem na akordeonie. Dodatkową atrakcją wydarzenia była wystawa instrumentów z kolekcji Pawła A. Nowaka.
Już za rok jubileuszowy, piętnasty festiwal, do udziały w którym już teraz gorąco zachęcamy.

• Fot. J. Bogdan