Trzecie spotkanie akordeonistów w Kościerzynie

Byli tacy, którzy odwiedzili nas po raz pierwszy, jak i ci, którzy są z nami od pierwszej edycji imprezy. Jedno jest pewne –  z roku na rok Kościerski Zjazd Akordeonistów przyciąga coraz więcej muzyków.

W tym roku akordeoniści spotkali się  w sobotę 20 października, jak zawsze w siedzibie Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Było ich 27 i reprezentowali wszystkie grupy wiekowe – od dzieci po seniorów. Przyjechali z różnych stron Polski, aby wspólnie pograć, wymienić się doświadczeniami a przede wszystkim szlifować swoje umiejętności pod okiem Pawła A. Nowaka.

Tradycją stał się wieńczący wydarzenie koncert, podczas którego można było usłyszeć grę uczestników warsztatów. Była to prawdziwa muzyczna uczta, a poziom umiejętności gry na akordeonie niektórych z uczestników sprawiał, iż chwilami trudno było uwierzyć, że to amatorzy.

Organizatorami III Kościerskiego Zjazdu Akordeonistów byli: Muzeum Akordeonu w Kościerzynie oraz Paweł A. Nowak