V KZA 14.11.2020

V Kościerski Zjazd Akordeonistów

– 14.11.2020 –

V Kościerski Zjazd Akordeonistów ze względu na pandemię covid-19 odbędzie się online. w tym roku ograniczymy się do stałego a jednocześnie najważniejszego punktu programu, jakim są warsztaty akordeonowe. 

Rok 2020 upływający pod znakiem pandemii COVID-19 mocno pokrzyżował nasze plany związane z przypadającą na 16 listopada br. 10. rocznicą otwarcia Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Pomimo dużych ograniczeń postanowiliśmy się nie poddawać i zrealizować część z nich. 14 listopada 2020 r. odbędzie się V Kościerski Zjazd Akordeonistów, tym razem, w trosce o bezpieczeństwo uczestników i prowadzącego, spotkamy się online.

Tegoroczny Zjazd ograniczymy do stałego a jednocześnie najważniejszego punktu programu, jakim są warsztaty akordeonowe. Do udziału w warsztatach zapraszamy każdego, kto gra na akordeonie i chciałby poprawić swoje umiejętności pod okiem wybitnego specjalisty. Jak co roku, poprowadzi je Paweł A. Nowak – akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, kompozytor, laureat wielu nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach akordeonowych a także kolekcjoner i inicjator powstania Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Zapraszamy muzyków z każdej grupy wiekowej. Uczestnictwo jest bezpłatne. Celem wydarzenia jest promocja kultury muzycznej i  gry na akordeonie oraz integracja amatorskiego środowiska akordeonowego z całej Polski.

Z racji zdalnej formy warsztatów prosimy zgłaszających się uczestników o zapewnienie sobie możliwości skorzystania, na czas trwania warsztatów, z komputera lub smartphone’a z kamerką i dostępem do internetu.

Formularz zgłoszeniowy na V Kościerski Zjazd Akordeonistów

Regulamin

Zgłoszenia przyjmujemy do 11 listopada 2020 r. mailowo na adres j.bogdan@koscierzyna.gda.pl


IV Kościerski Zjazd Akordeonistów

– 26-27.10.2019 –

Kościerski Zjazd Akordeonistów to cykliczna impreza organizowana od 2016 r. przez Muzeum Akordeonu w Kościerzynie oraz Pawła A. Nowaka – akordeonistę, kompozytora i pedagoga.

Tegoroczna edycja Kościerskiego Zjazdu Akordeonistów potrwa dwa dni – 26 i 27 października 2019 r.

Poza stałym elementem, jakim są warsztaty prowadzone przez Pawła A. Nowaka, mamy kilka dodatkowych niespodzianek, w tym projekcje filmowe i wykład. O szczegółach informować będziemy w najbliższych dniach.

Na warsztaty może zgłosić się każdy, kto gra na akordeonie i chciałby poprawić swoje umiejętności pod okiem wybitnego specjalisty.

Zapewniamy ciepłe napoje, zimne przekąski oraz dużo wspólnego muzykowania i wspaniałą atmosferę. Uwaga! Wyżywienie i noclegi we własnym zakresie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 21 października 2019 r. telefonicznie (58 680 04 88) lub mailowo (j.bogdan@koscierzyna.gda.pl), należy podać imię i nazwisko, telefon kontaktowy oraz adres mailowy. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo bezpłatne.

Regulamin IV Kościerskiego Zjazdu Akordeonistów


IV Kościerski Zjazd Akordeonistów
26-27.10.2019
Program

26.10.2019

12.00 – powitanie
12.10 – 14.10 – warsztaty z Pawłem A. Nowakiem
14.10 – 15.30 – Pierwsza pomoc akordeonowa – prezentacja, Stanisław Pawlak
15.30 – 16.00 – przerwa
16.00 – 18.00 – warsztaty z Pawłem A. Nowakiem
18.00  – projekcje filmowe

27.10.2019

10.00 – 14.00 – warsztaty z Pawłem A. Nowakiem
14.00 – podsumowaniem warsztatów


„Pierwsza pomoc akordeonowa”, czyli wykład Stanisława Pawlaka o tym, jak samemu zreperować akordeon.

Na tegoroczny Kościerski Zjazd Akordeonistów zaprosiliśmy Stanisława Pawlaka – absolwenta Akademii Muzycznej w Poznaniu (Wydział Instrumentalny, Katedra Instrumentów Dętych i Akordeonu), zajmującego się profesjonalną naprawą i strojeniem akordeonów. Swoją wiedzę zdobył m.in. w wyniku współpracy z warsztatami napraw tych instrumentów we Włoszech.

W sobotę, 26 października, w ramach prezentacji pt. „Pierwsza pomoc akordeonowa” pan Stanisław udzieli uczestnikom Zjazdu wielu cennych rad i wskazówek, jak samodzielnie poradzić sobie z drobnymi usterkami w akordeonach.


Stałym elementem Zjazdu są warsztaty akordeonowe, podczas których każdy z uczestników ma okazję poprawić swoje umiejętności pod okiem Pawła A. Nowaka.

Celem wydarzenia jest przede wszystkim integracja amatorskiego środowiska akordeonowego z całej Polski. Chcielibyśmy, aby uczestników Zjazdu łączyły przede wszystkim zamiłowanie do gry na akordeonie oraz chęć wspólnego muzykowania i wymiany doświadczeń. Do udziału zachęcamy wszystkich akordeonistów amatorów, bez względu na wiek oraz doświadczenie.

Stałym elementem Zjazdu są warsztaty akordeonowe, podczas których każdy z uczestników ma okazję poprawić swoje umiejętności pod okiem Pawła A. Nowaka – absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureata wielu nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach akordeonowych a także kolekcjonera i inicjatora powstania Muzeum Akordeonu w Kościerzynie.