Dwa dni pełne muzyki na żywo w Muzeum Akordeonu

Podczas ostatniego weekendu października br. wnętrza kościerskiego Ratusza przepełniała akordeonowa muzyka na żywo. Wszystko za sprawą odbywającego się w Muzeum Akordeonu, 26 i 27 października 2019 r., IV Kościerskiego Zjazdu Akordeonistów. To, mające już kilkuletnią historię wydarzenie, jest przede wszystkim okazją do integracji amatorskiego środowiska akordeonowego. W tym roku do wspólnego muzykowania włączyło się 23 miłośników gry na akordeonie z całej Polski.

Spotkanie, jak co roku, miało przede wszystkim charakter warsztatów, podczas których akordeoniści szlifowali swój warsztat pod okiem profesjonalisty.  Od lat bezcennych wskazówek, dotyczących gry na akordeonie, podczas indywidualnej pracy z każdym z uczestników Zjazdu, udziela Paweł A. Nowak – wybitny akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureat wielu nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach akordeonowych, a także kolekcjoner i inicjator powstania Muzeum Akordeonu w Kościerzynie.

W tym roku uczestnicy Zjazdu otrzymali również garść praktycznych informacji na temat samodzielnego wykonania drobnych napraw w ukochanych instrumentach. Do prezentacji pt. „Pierwsza pomoc akordeonowa” zaprosiliśmy Stanisława Pawlaka – absolwenta Akademii Muzycznej w Poznaniu (Wydział Instrumentalny, Katedra Instrumentów Dętych i Akordeonu), zajmującego się profesjonalną naprawą i strojeniem akordeonów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego Zjazdu za przybycie i niesamowitą dawkę emocji, płynących z dźwięków muzyki akordeonowej, pochodzącej z różnych zakątków świata.

Organizatorami wydarzenia byli: Muzeum Akordeonu oraz Paweł A. Nowak.