Za nami Noc Muzeów 2014

10300148_1426012414327679_5759837909787009359_nKonkurs plastyczny oraz zwiedzanie z wyjątkowym przewodnikiem – Pawłem Nowakiem – m.in. takie atrakcje czekały na zwiedzających kościerski ratusz, czyli siedzibę Muzeum Ziemi Kościerskiej i Muzeum Akordeonu, podczas tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów.

Noc Muzeów to coroczne święto kultury, zapoczątkowane w 1997 roku w Berlinie, podczas którego muzea, galerie i instytucje kultury otwarte są w godzinach nocnych. W tym roku Noc Muzeów przypadła na 17 maja. Tego dnia kościerskie muzea otwarte były do godziny 23! Z tej wyjątkowej okazji skorzystało ok. 100 osób, zarówno z Kościerzyny i okolic, jak też spoza granic naszego województwa.
Na zwiedzających Muzeum Akordeonu tego wieczoru czekał Paweł Nowak – akordeonista i kolekcjoner, aby zabrać ich w niezwykłą podróż po świecie akordeonu. Ci, którzy skorzystali z możliwości zwiedzenia Muzeum z tym niecodziennym przewodnikiem, mieli okazję posłuchać nie tylko ciekawych historii poszczególnych instrumentów, ale także dźwięku niektórych z nich.
Przygotowaliśmy też coś dla najmłodszych gości Muzeum – konkurs plastyczny pt. „Akordeony wieczorową porą”. Swoimi wrażeniami z wieczornego pobytu w Muzeum, za pomocą kartki i kredek, podzieliło się z nami siedmioro dzieci, z których najmłodszy, Staś, miał 4 lata! Komisja konkursowa przyznała dwa równorzędne, pierwsze miejsca dla Otylii Czapiewskiej ze Świnoujścia oraz Franka Knitter z Kościerzyny. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.
Gratulujemy i zapraszamy za rok!