Aktualności

XVI Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie.

36585218_693703184301017_5081413680919216128_oW niedzielę 15 lipca br. rozpoczyna się XVI Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie. Koncert inauguracyjny odbędzie się w kościele Św. Trójcy. Początek o godz. 19.

Wystąpią:

Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Sylwii Janiak-Kobylińskiej oraz soliści: 

Jerzy Bawoł – akordeon
Paweł A.Nowak – akordeon
Sławomir Koryzno – perkusja

Bellcanti:
Magdalena Chmielecka – sopran
Maria Malinowska – sopran
Karolina Sołomin – sopran

KOLEJNE DNI FESTIWALU

19.07.2018, godz. 19 – Restauracja Maraska

Tricolage
Daria Zaradkiewicz – wokal
Paweł A. Nowak – akordeon
Maciej Sadowski – kontrabas

Almost Jazz Group
Paweł A. Nowak – akordeon
Ignacy Jan Wiśniewski – fortepian
Maciej Sadowski – kontrabas

gościnnie:
Grzegorz Aleksander Sycz – perkusja

21.07.2018, godz. 19, koncert w leśnym amfiteatrze Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie

ARMONIA LYRICA
Bożena Boba-Dyga – głos,
Wiesław Ochwat – akordeon,
Maciej Zimka – akordeon
Armonia Lyrica to nieszablonoww połączenie dwóch duetów z różnych muzycznych światów: Quasi una fantasia oraz Duo Ochwat&Zimka. Założony w 2010 roku zespół Quasi una fantasia tworzy dwójka utalentowanych i wielokrotnie nagradzanych artystów – Bożena Boba-Dyga (śpiew) i Maciej Zimka (akordeon). Quasi una fantasia tworzy autorską muzykę opracowując teksty polskich poetów. Zespół występuje na terenie Polski w ramach koncertów i festiwali oraz poza granicami kraju m.in. w Stanach Zjednoczonych, Ukrainie, Izraelu i Włoszech. W 2013 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu pt. QUF1.
Duet Zimka&Ochwat powstał w 2013 roku. Zespół tworzy dwóch uznanych, wielokrotnie nagradzanych artystów i wybitnych absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie: Maciej Zimka – akordeon, Wiesław Ochwat – akordeon. Ich grę cechuję precyzja wykonań połączona z odważną, niestandardową interpretacją. Zespół zdobył m.in.: III nagrodę na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Andrzeja Krzanowskiego oraz III nagrodę w 49. Konkursie Akordeonowym Citta di Castelfidardo (Włochy), a koncertuje w Polsce oraz za granicą.
Wspólnie w jednym projekcie zespół wykona piosenki z Koncertu na wiersze oraz efektowne utwory muzyki klasycznej

TEKLA KLEBETNICA:
Anna Adamowska – skrzypce
Zygmunt Czupryn – akordeon
Julius Csik – cymbały (Węgry)
Stanisław Dudek – kontrabas
Zespół folkowy, który oprócz rodzimej muzyki góralskiej wykonuje przede wszystkim muzykę pasma Karpat, niejednokrotnie wykorzystując także melodie bałkańskie. Ich muzyka to połączenie tradycyjnego folkloru z elementami muzyki cygańskiej, klasycznej i jazzu, tzw. FOLK-CROSSOVER.
Zespół tworzą muzycy, którzy odnaleźli wspólny język muzyczny i którzy na przestrzeni 9 lat poznali się w wyjątkowych i przypadkowych okolicznościach. Choć może to jednak nie był przypadek, bo wierzą, że ich przeznaczeniem było spotkać się i wspólnie tworzyć muzykę.
Zespół koncertował w całej Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i Jordanii.

ORKIESTRA AKORDEONOWA DAUGAVPILS (ŁOTWA)
To jeden z najlepszych tego typu zespołów w Europie. Orkiestra powstała w 1959 roku. Od 1964 roku jej kierownikiem był znany i ceniony łotewski muzyk i pedagog Valery Hodukin, który kierował zespołem do 2009 roku. Obecnie zespół prowadzi Tatiana Saratowa, uczennica Hodukina. W orkiestrze grają uczniowie szkoły muzycznej I i II stopnia, studenci oraz nauczyciele. Orkiestra stworzyła szeroki repertuar, który obejmuje różne gatunki, od muzyki klasycznej do tanga, jazzu i muzyki estradowej. Zespół w Danii, Republice Czeskiej, Polsce, Białorusi, na Litwie, w Estonii, Rosji, Niemczech i Finlandii. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów i festiwali. W ostatnich latach realizuje projekty z popularnymi  łotewskimi artystami.

PLACIDO DOMINGO JR – VOLVER ANIMA TANGO
Placido Domingo Jr – wokal
Annalisa Biancofiore – wokal
Buenos Aires Cafe Sextet:
Cristiano Lui – bandoneon
Andrea Paoletti – skrzypce
Stefano Ciotola – gitara
Remigio Coco – fortepian
Paride Furzi – fortepian
Tommaso Tozzi – perkusja