Podsumowujemy II Kościerski Zjazd Akordeonistów

DSC_788621 akordeonistów wzięło udział w warsztatach prowadzonych przez Pawła A. Nowaka w Muzeum Akordeonu. Warsztaty odbyły się 4 listopada 2017 r. w ramach II Kościerskiego Zjazdu Akordeonistów.

Przyjechali z różnych stron Polski m.in. Podlasia, ziemi lubuskiej, województwa mazowieckiego, jak też z naszego regionu, aby pod okiem Pawła A. Nowaka szlifować swoje umiejętności w grze na akordeonie. Dla 21 uczestników warsztatów była to doskonała okazja aby się spotkać, wspólnie pograć i wymienić doświadczeniami i umiejętnościami muzycznymi.
Kościerski Zjazd Akordeonistów jest wydarzeniem cyklicznym, skierowanym nie tylko do grających na akordeonie, ale także do wszystkich, którzy lubią brzmienie i interesują się historią tego instrumentu.
W tym roku, poza częścią warsztatową, w programie imprezy znalazł się wykład pt. „Jazz na akordeon – wybrane sylwetki mistrzów gatunku”, wygłoszony przez wspominanego już Pawła A. Nowaka.

Dla szerszej publiczność, podobnie jak rok temu, zorganizowaliśmy także koncert uczestników warsztatów. Przybyła do Restauracji Rzemyk publiczność miała okazję wysłuchać solowych występów początkujących, jak też bardziej doświadczonych akordeonistów, związanych przede wszystkim z amatorskim ruchem muzycznym. Nie obyło się bez bisów i tradycyjnego już, wspólnie zagranego utworu, kończącego zarówno koncert, jak też kościerski zjazd.
Poniżej dołączamy fotograficzną porcję wspomnień z II Kościerskiego Zjazd Akordeonistów, zapraszając jednocześnie już dziś na kolejną, przyszłoroczną edycję wydarzenia.
Organizatorami II Kościerskiego Zjazdu Akordeonistów byli: Muzeum Akordeonu w Kościerzynie oraz Paweł A. Nowak.