Obchody 5-lecia Muzeum Akordeonu

DSC_0047Niezwykły koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Mihaila Kateva, z gościnnym udziałem Pawła A. Nowaka, uświetnił 5. rocznicę powstania Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. W piątek 20 listopada br. w Sali widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego zabrzmiały m.in. Orawa Wojciecha Kilara, Walc „Róże Południa” Johanna Straussa czy Oblivion Astora Piazzolli.

Uczestnicy wydarzenia mieli także okazję zobaczyć nowe instrumenty, składające się na zmienioną ekspozycję stałą w Muzeum Akordeonu. W podróż po historii akordeonu i instrumentów pokrewnych zwiedzających zabrał Paweł A. Nowak.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie 5-lecia jedynego w Polsce muzeum poświęconego instrumentom działającym na zasadzie stroika przelotowego

• Fot. J. Bogdan