IV KZA 26-27.10.2019

IV Kościerski Zjazd Akordeonistów

– 26-27.10.2019 –

Przed nami kolejna edycja Kościerskiego Zjazdu Akordeonistów. Ze względu na coraz większe zainteresowanie wydarzeniem, w tym roku spotkanie potrwa dwa dni – 26 i 27 października 2019 r.

Poza stałym elementem, jakim są warsztaty prowadzone przez Pawła A. Nowaka, mamy kilka dodatkowych niespodzianek, w tym projekcje filmowe i wykład. O szczegółach informować będziemy w najbliższych dniach.

Na warsztaty może zgłosić się każdy, kto gra na akordeonie i chciałby poprawić swoje umiejętności pod okiem wybitnego specjalisty.

Zapewniamy ciepłe napoje, zimne przekąski oraz dużo wspólnego muzykowania i wspaniałą atmosferę. Uwaga! Wyżywienie i noclegi we własnym zakresie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 18 października 2019 r. telefonicznie (58 680 04 88) lub mailowo (j.bogdan@koscierzyna.gda.pl), należy podać imię i nazwisko, telefon kontaktowy oraz adres mailowy. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo bezpłatne.


„Pierwsza pomoc akordeonowa”, czyli wykład Stanisława Pawlaka o tym, jak samemu zreperować akordeon.

Na tegoroczny Kościerski Zjazd Akordeonistów zaprosiliśmy Stanisława Pawlaka – absolwenta Akademii Muzycznej w Poznaniu (Wydział Instrumentalny, Katedra Instrumentów Dętych i Akordeonu), zajmującego się profesjonalną naprawą i strojeniem akordeonów. Swoją wiedzę zdobył m.in. w wyniku współpracy z warsztatami napraw tych instrumentów we Włoszech.

W sobotę, 26 października, w ramach prezentacji pt. „Pierwsza pomoc akordeonowa” pan Stanisław udzieli uczestnikom Zjazdu wielu cennych rad i wskazówek, jak samodzielnie poradzić sobie z drobnymi usterkami w akordeonach.


Kościerski Zjazd Akordeonistów to cykliczna impreza organizowana od 2016 r przez Muzeum Akordeonu w Kościerzynie oraz Pawła A. Nowaka – akordeonistę, kompozytora i pedagoga.

Celem wydarzenia jest przede wszystkim integracja amatorskiego środowiska akordeonowego z całej Polski. Chcielibyśmy, aby uczestników Zjazdu łączyły przede wszystkim zamiłowanie do gry na akordeonie oraz chęć wspólnego muzykowania i wymiany doświadczeń. Do udziału zachęcamy wszystkich akordeonistów amatorów, bez względu na wiek oraz doświadczenie.

Stałym elementem Zjazdu są warsztaty akordeonowe, podczas których każdy z uczestników ma okazję poprawić swoje umiejętności pod okiem Pawła A. Nowaka – absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureata wielu nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach akordeonowych a także kolekcjonera i inicjatora powstania Muzeum Akordeonu w Kościerzynie.