Edukacja

Lekcje muzealne

Tematy lekcji muzealnych:

Wszystko gra – czyli muzyczna opowieść o tym jak powstaje dźwięk – nowość

Podczas zajęć dzieci będą miały okazję dowiedzieć się skąd wzięła się muzyka, jak powstaje dźwięk i z czego powstawały najstarsze instrumenty. Zajęcia maja również na celu zapoznanie uczniów z podziałem instrumentów muzycznych, ze względu na ich źródło dźwięku.

(przedszkole, szkoła podstawowa – klasy I-III)

Od szenga do akordeonu – nowość

Zajęcia mają na celu przybliżenie historii i budowy akordeonu. Uczniowie dowiedzą się co w akordeonie gra i jest jego najważniejsza częścią, gdzie powstawały pierwsze instrumenty działające na takiej samej zasadzie i gdzie dziś produkowane są te najlepsze na świecie.

(szkoła podstawowa)

Muzyczne ABC

Z czego zbudowana jest cytra, co łączy akordeon z harmonijką ustną oraz jak brzmi waltornia? Odpowiedzi na te pytania znajdą uczestnicy zajęć poświęconych różnorodnym, mniej i bardziej znanym i popularnym, instrumentom muzycznym.

(szkoła podstawowa – klasy I-III)

Z akordeonem przez świat

Bandoneon, flutina czy bajan to nazwy popularnych w różnych miejscach świata harmonii, działających na takiej samej zasadzie jak akordeon. Skąd pochodzą, jak brzmią i co łączy je z akordeonem, będzie można się dowiedzieć podczas muzycznej podróży „z akordeonem  przez świat”.

(szkoła podstawowa)

Opłata za 1 lekcję muzealną dla grupy młodzieży wynosi 20 zł. Zajęcia prowadzone są w grupach do 25 osób.

Lekcje należy zamawiać z dwutygodniowym wyprzedzeniem pod numerem (058) 680 04 88.